DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
 2. W czwartek 1 września będziemy obchodzić 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
  • O godz. 4.40 – na pl. Legionów rozpoczną się uroczystości upamiętniające ofiary bombardowania Wielunia z 1 września 1939 roku.
  • O godz. 11.00 – będzie odprawiona Msza Św. na zrekonstruowanych Fundamentach Wieluńskiej Fary pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo w intencji naszej Ojczyzny, wszystkich ofiar bombardowania naszego miasta oraz w intencji Wychowawców, Nauczycieli , Katechetów, Rodziców i wszystkich Uczniów ze Szkół Podstawowych i Średnich z racji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego i katechetycznego. Czcigodnym Nauczycielom, Katechetom i Wychowawcom życzymy dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży.
  • O godz. 21.00 – Na targowisku Miejskim w Wieluniu odbędzie się Premiera Oratorium Wieluńskiego skomponowanego przez Krzesimira Dębskiego.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.
 2. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 10.00.
 3. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30. w naszym kościele będzie odprawiona Msza Święta Dożynkowa.
 5. Bóg zapłać pani Monice Poranek i Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty do naszej świątyni.

SŁOWO BOŻE (Łk 14, 1. 7-14):

Gdy Jezus przyszedł do domu pewnego przywódcy faryzeuszów, aby w szabat spożyć posiłek, oni Go śledzili. Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich:
«Jeśli cię ktoś zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by przypadkiem ktoś znamienitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego. Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: „Ustąp temu miejsca”, a wtedy musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce.
Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. A gdy przyjdzie ten, który cię zaprosił, powie ci: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej”. I spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».
Do tego zaś, który Go zaprosił, mówił także: «Gdy wydajesz obiad albo wieczerzę, nie zapraszaj swoich przyjaciół ani braci, ani krewnych, ani zamożnych sąsiadów, aby cię i oni nawzajem nie zaprosili, i miałbyś odpłatę. Lecz kiedy urządzasz przyjęcie, zaproś ubogich, ułomnych, chromych i niewidomych. A będziesz szczęśliwy, ponieważ nie mają czym tobie się odwdzięczyć; odpłatę bowiem otrzymasz przy zmartwychwstaniu sprawiedliwych».