DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w Polsce przeżywamy beatyfikację Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 2. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
 3. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
 4. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. O godz.18.00. uroczysta Msza Święta dla dzieci i młodzieży. Młodzież , która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania przynosi ze sobą indeksy.
 5. 19 września w niedzielę o godz. 11.30. jak każdego 19 miesiąca modlimy się do św. Józefa. W tym dniu w przyszłą niedzielę modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania kapłańskie.
  A oto program naszych uroczystości:

  • Akatyst ku czci św. Józefa
  • Msza św. Przewodniczą – Ojcowie Pijarzy z Krakowa
  • Litania do św. Józefa
  • Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii świętej
 6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Leszek Lach, Krystyna Antoniak, Kazimiera Wieloch Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 7. W tym tygodniu patronują nam:
  – w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
  – w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
  – w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
  – w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.
 1. Spotkanie Służby Liturgicznej w sobotę o godz. 9.00.
  KSM – piątek godz. 18.00.
  Schola dziecięca – sobota o godz. 11.00.
  Dzieci Maryi– sobota godz. 9.00
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

SŁOWO BOŻE (Mk 8, 27-35):

Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: «Za kogo uważają Mnie ludzie?»
Oni Mu odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków».
On ich zapytał: «A wy za kogo Mnie uważacie?»
Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz». Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili.
I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa.
Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku».
Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: «Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je».