DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13 marca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.30.
  3. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.
  4. Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15.
  5. W sobotę 19.III. 2022 roku – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Święto patronalne parafii. Główna Msza św. zwana Sumą Odpustową o godz. 18.00, którą odprawi Ks. Biskup Andrzej Przybylski i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna z figurą św. Józefa. Do udziału w procesji zapraszamy: asystę, Żywy Różaniec, Straż Honorową NSPJ, Chór parafialny, Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną z Wielunia, Bieniądzic , Urbanic, Orkiestrę z Wierzchlasa, Dziewczynki niosące poduszki i sypiące kwiatki, służbę liturgiczną ołtarza. Zapraszamy młodzież bierzmowaną i przygotowującą się do bierzmowania oraz wszystkich czcicieli św. Józefa. Spowiedź młodzieży bierzmowanej i ich świadków w piątek o godz. 19.00.
  6. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Krystian Skociński zamieszkały Cieciułów 134 i Kamila Glądała zamieszkała Wieluń ul. Stodolniana 35/3/9.
  7. Gorąco zachęcam do nabycia świec paschalnych tzw. “Paschaliki Caritas”, są one miniaturą Paschału, a które wskazują na Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego Pana. Zapalimy je najpierw od Paschału w naszych parafialnych świątyniach w Wielką Sobotę. Później zapalone ustawimy na naszych świątecznych stołach wielkanocnych. Po spożyciu śniadania wielkanocnego zaniesiemy na groby naszych zmarłych. Cena paschalika wynosi 10 zł.
  8. Przed kościołem matka zbiera ofiary na swoje chore dziecko.

 

SŁOWO BOŻE (Łk 9, 28b-36):

Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe. A oto dwóch mężów rozmawiało z Nim. Byli to Mojżesz i Eliasz. Ukazali się oni w chwale i mówili o Jego odejściu, którego miał dopełnić w Jeruzalem. Tymczasem Piotr i towarzysze snem byli zmorzeni. Gdy się ocknęli, ujrzeli Jego chwałę i obydwu mężów, stojących przy Nim.
Gdy oni się z Nim rozstawali, Piotr rzekł do Jezusa: «Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy. Postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co mówi. Gdy jeszcze to mówił, pojawił się obłok i osłonił ich; zlękli się, gdy weszli w obłok.
A z obłoku odezwał się głos: «To jest Syn mój, Wybrany, Jego słuchajcie!» W chwili gdy odezwał się ten głos, okazało się, że Jezus jest sam.
A oni zachowali milczenie i w owym czasie nikomu nic nie opowiedzieli o tym, co zobaczyli.