DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 16 stycznia 2022

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku.
  2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.
  3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  4. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
  5. Kontynuujemy w naszym kościele Mszę święte kolędowe. A oto porządek Mszy świętej kolędowej na najbliższy tydzień:
  • Poniedziałek 17.01.2022 r. godz. 18.30
    • ul. Okólna blok: 1 ,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.
  • Wtorek 18.01.2022 r. godz. 18.30
    • ul. Skłodowskiej strona parzysta i nieparzysta, Struga, Wodna, Błońska, Ciepłownicza, Reformatorska, Poprzeczna, Moniuszki 1. 8, 8A, Paderewskiego strona parzysta i strona nieparzysta, Krakowskie Przedmieście bloki: 2A, 2B, 2C, 4, 6.
  • Środa 19.01.2022 r. godz.18.30
    • ul. Krakowskie Przedmieście – domy prywatne, Głowackiego, Piłsudskiego, 18 stycznia blok nr 1, 2 i domy prywatne.
  • Czwartek 20.01.2022r. godz. 18.30
    • ul. Częstochowska, Krótka, Kamienna, Polna, Różana blok nr. 3, 4, Szkolna, Śląska blok i domy prywatne.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
  2. W tym tygodni odeszli do Pana (…). Módlmy się, aby zostali przyjęci do wiecznej ojczyzny: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

SŁOWO BOŻE (J 2, 1-11):

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: «Nie mają wina».
Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?»
Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».
Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.
Jezus rzekł do sług: «Napełnijcie stągwie wodą». I napełnili je aż po brzegi.
Potem powiedział do nich: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu». Ci więc zanieśli.
Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory».
Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.