CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 14 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje parafialne, w których będzie uczestniczyła także młodzież i dzieci. Poprowadzi je ks. Rafał Zawisza. Będą trwały do wtorku włącznie według planu umieszczonego w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii. Oto program naszych rekolekcji wielkopostnych:
  • Niedziela 21 marca 2021 r.

Godz. 7.30. – Msza Święta rozpoczęcie rekolekcji

Godz. 9.00. – Msza Święta – nauka dla młodzieży bierzmowanej i dla młodzieży ze szkół średnich

Godz. 10.15. – Msza Święta – nauka dla dzieci

Godz. 11.30. – Msza Święta – nauka stanowa dla mężczyzn

Godz. 17.30 – Gorzkie Żale

Godz. 18.00 – Msza Święta – nauka stanowa dla kobiet

  • Poniedziałek 22 marca 2021 r. – Dzień Spowiedzi. Spowiedź od godz. 830. do 10.00. i popołudniu od 16.30 do 19.00.

Godz.9.00. – Msza Święta nauka dla Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ

Godz. 16.30 – Msza Święta – nauka dla dzieci

Godz. 18.00. – Nauka dla dorosłych ,bierzmowanych i młodzieży ze szkół średnich

  • Wtorek 23 marca 2021 roku – Dzień Spowiedzi
   Godz.9.00. – Msza Święta nauka dla chorych połączona z sakramentem namaszczenia
  • Godz. 16.30 – Msza Święta – nauka dla dzieci
  • Godz. 18.00. – Nauka dla bierzmowanych i młodzieży ze szkół średnich oraz dla Rodzin i Akcji Katolickiej – Błogosławieństwo Rodzin Najświętszym Sakramentem (Ojca , Matkę , Dzieci, Dziadków i wszystkich domowników) – Zakończenie rekolekcji parafialnych.
 1. W dniach rekolekcji kancelaria będzie nieczynna.
 2. Dziś o godz. 17.30. gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W każdy środę po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00.za wstawiennictwem św. Józefa, modlimy się abyśmy dobrze wypełniali zadania powierzone nam przez Boga.
 4. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tak ja to było w ubiegłym miesiącu, nasze uroczystości rozpoczną się o godz. 17.30 Akatystem ku czci św. Józefa. Później zostanie odprawiona Msza św. pod przewodniczy Ks. Kan. Adama Polaka – z wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej, a po Mszy świętej odmówimy Litanię do św. Józefa i Akt zawierzenia św. Józefowi. Droga krzyżowa w tym dniu będzie odprawiona o godz. 15.00.

Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP jest świętem patronalnym naszej parafii. Już dzisiaj zapraszamy na godz. 18.00. całą wspólnotę parafialną: asystę, Żywy Różaniec, Straż honorową NSPJ, Chór Parafialny, Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną z Wielunia, Bieniądzic, Urbanic, Dziewczynki niosące poduszki i sypiące kwiatki, służbę liturgiczną ołtarza.

 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

SŁOWO BOŻE (J 3, 14-21):

Jezus powiedział do Nikodema:

«Jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak trzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.
A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby jego uczynki nie zostały ujawnione. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki zostały dokonane w Bogu».