CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.
  3. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.
  4. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.
  5. W naszej świątyni nabożeństwa majowe o godz.17.30, Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
  6. W najbliższą niedzielę 15 maja o godz. 11.30. Dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii świętej. Natomiast 13 maja o godz. 18.00 dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Spowiedź dzieci komunijnych ich rodziców i całej rodziny w piątek 13 maja od godz. 18.30.
  7. Siostra Wincenta organizuje od 19 do 20 maja dwudniową pielgrzymkę do Dukli – Sanktuarium św. Jana z Dukli, do Strachocina – Sanktuarium św. Andrzeja Boboli oraz do Dębowca – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Zainteresowani pielgrzymką kontaktują się z Siostrą Wincentą . Nr. telefonu 508846839.

SŁOWO BOŻE (J 10, 27-30):

Jezus powiedział:

«Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».