CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU, 19 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii adwentowy dzień skupienia, który prowadzi ks. Rafał Zawisza– Proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Dąbrowie. Zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział, a w poniedziałek 20 grudnia skorzystał z sakramentu pojednania.
  A oto program:

  • Niedziela 19 XII 2021 r.
   Godz. 7.30 – Msza Św. z nauką ogólną
   Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla Młodzieży z wszystkich klas przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży ze szkół średnich i dla pracującej
   Godz. 10.15 – Msza św. z nauką dla dzieci
   Godz. 11.30 – Msza św. z nauką ogólną
   Godz. 18.00 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU ŚW. JÓZEFA –w intencji dziękczynno błagalnej za dar życia i w intencji Akcji Katolickiej Przewodniczy –Ks. Radosław Rychlik Asystent Kościelny Akcji Katolickiej – Proboszcz Parafii p.w. św. Jadwigi w Radomsku. Litania do św. Józefa i Koronka do św. Józefa
  • Poniedziałek 20 XII 2021 r. DZIEŃ SPOWIEDZI.
   Spowiedź
   : od godz. 8.30-10.00 i popołudniu od 16.00-18.00
   Godz. 9.00  – Msza św. z nauką ogólną
   Godz.16.30  – Msza św. z nauką dla dzieci
   Godz. 18.00  – Msza św. dla Żywego Różańca i Akcji Katolickiej dla Młodzieży z wszystkich klas przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży ze szkół średnich i pracującej i zakończenie adwentowego dnia skupienia.
 2. W Piątek ostatnie roraty o godz. 7.00.
 3. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, zapalona świeca Caritas, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
 4. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia będą odprawiane o godz: 7.30; 9.00; 10.15; 18.00.
 5. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 6. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
 8. Chorych, którzy nie skorzystali z sakramentu pokuty i Eucharystii odwiedzimy we wtorek od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

SŁOWO BOŻE (Łk 1, 39-45):

W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.
Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała:
«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».