CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 3 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja o godz. 17.00.
  2. W środę Nowenna do św. Józefa rano o godz.7.00 i popołudniu o godz. 18.00.
  3. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.
  4. Witamy ks. Mariusza Bednarka, który będzie pracował w naszej parafii jako wikariusz i prefekt. Rodzinne strony księdza Mariusza to Częstochowa, parafia św. Floriana. Dotychczas ks. Mariusz pracował w parafii św. Józefa w Porębie. Na nowej placówce w Wieluniu niech Jezus Chrystus błogosławi a Matka Najświętsza i św. Józef wypraszają wiele łask w pracy duszpasterskiej i dydaktyczno wychowawczej. Szczęść Boże!
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.
  6. Siostra Wincenta organizuje pielgrzymkę autokarową Koła Przyjaciół Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 10 lipca 2022 roku. Zapisy u Siostry Wincenty ( Tel. 508 846 839).

SŁOWO BOŻE (Łk 10, 1-12. 17-20; Łk 10, 1-9):

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:
«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.
Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże».

«Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu».

Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością, mówiąc: «Panie, przez wzgląd na Twoje imię nawet złe duchy nam się poddają».
Wtedy rzekł do nich: «Widziałem Szatana, który spadł z nieba jak błyskawica. Oto dałem wam władzę stąpania po wężach i skorpionach, i po całej potędze przeciwnika, a nic wam nie zaszkodzi. Jednakże nie z tego się cieszcie, że duchy się wam poddają, lecz cieszcie się, że wasze imiona zapisane są w niebie».