Co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? – XV niedziela zwykła 14-07-2019 r.

NIEDZIELA 14-07-2019 r.

 • Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
 • Przypominamy o wakacyjnym planie Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. A oto porządek Niedzielnych Mszy Św. : 7.30, 10.15, 11.30, 18.00.3. Nowenna do św. Józefa w środę o godz. 7.00. i o godz. 18.00.
 • Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z parafią Nawiedzenia NMP ( kolegiata).
 • Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia nasz tygodnik „ Niedziela”.
 • Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.
 • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Zenobię Tyka i Zdzisława Krzykawiaka. Wieczny odpoczynek racz dać im Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!
  • W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
   15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
  • 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

WTOREK 16-07-2019 r.

 • We wtorek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim.

NIEDZIELA 21-07-2019 r.

 • W przyszłą niedzielę, 21 lipca na Mszy św. o godz. 11.30 ks. Adam Sołtysiak złoży wobec Ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego wyznanie wiary i przysięgę wierności Kościołowi – obejmie kanonicznie urząd proboszcza parafii św. Józefa w Wieluniu. Zapraszamy w przyszłą niedzielę szczególnie na tę Mszę św.

SŁOWO BOŻE:

Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»
Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?»
On rzekł: «Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego».
Jezus rzekł do niego: «Dobrze odpowiedziałeś. To czyń, a będziesz żył».
Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?»
Jezus, nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jeruzalem do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął.
Pewien zaś Samarytanin, wędrując, przyszedł również na to miejsce. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”.
Kto z tych trzech okazał się według ciebie bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?»
On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie».
Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»

Łk 10, 25-37