BOŻE NARODZENIE, 25 grudnia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętej w pierwszy i drugi dzień świąt jak w każdą niedzielę.
  2. Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na KUL. i Uniwersytet Jana Pawła II .
  3. W piątek, 30 grudnia przeżywamy święto Świętej Rodziny Nazaretańskiej : Jezusa, Maryi i Józefa. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny będziemy prosili o świętość i pokój w naszych rodzinach.
  4. W sobotę zakończenie Starego Roku o godz. 18.00. Przed Mszą świętą zostaną odprawione Nieszpory, po Nieszporach uroczysta Eucharystia, po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.
  5. Pragnę podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt, zwłaszcza siostrze zakrystiance – Siostrze Cecylii ze zgromadzenia sióstr Antoninek, Panu Tadeuszowi Rokickiemu, Pani Katarzynie Kukuła, Panu Tadeuszowi Konstantemu, Panu Andrzejowi Jurkowskiemu, Panu Grzegorzowi Pacynie, Panu Markowi Zdziech, Panu Przemkowi Gogoli, Panu Pawłowi Kicmachowi, Pani Beacie Przebierała z całym zespołem, Pani Marii Wojtczyk. Bóg zapłać za włożoną pracę, serce i poświęcony czas, byśmy w udekorowanym kościele przeżywali święta Bożego Narodzenia.
  6. Z okazji świąt Bożego Narodzenia Ks. Mariuszowi, Siostrze Cecylii, Panu Organiście, Chórowi Parafialnemu, Akcji Katolickiej, Żywemu Różańcowi, Radzie Parafialnej, Siostrom i Braciom Strażakom, Służbie liturgicznej, Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom, Dziadkom, Ludziom Chorym, i Wszystkim Parafianom, oraz Gościom, którzy przyjechali do naszej Parafii – życzę : jedności, zgody, cierpliwości, zdrowia, pomyślności , pokoju ducha. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność .A betlejemska gwiazda zwiastująca Narodziny Zbawiciela niech rozświetla swoim blaskiem nie tylko czas Świąt, ale także wszystkie dni Nowego 2022 Roku. Zdrowych radosnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
  7. W naszej parafii od wtorku rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Jutro podam porządek wizyty duszpasterskiej.
  8. Nasza Parafia (św. Józefa w Wieluniu) organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 21. 04 . 2023r do 27.04. 2023 r. Zapisy do 10 stycznia.

 SŁOWO BOŻE (J 1, 1-18):

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.
Pojawił się człowiek posłany przez Boga, Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz został posłany, aby zaświadczyć o światłości.
Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi.
Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego – którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili.
A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie».
Z Jego pełności wszyscy otrzymaliśmy – łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało dane za pośrednictwem Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.
Boga nikt nigdy nie widział; ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.