Abyście się wzajemnie miłowali – V niedziela Wielkanocy 19-05-2019 r.

NIEDZIELA 19-05-2019 r.

• Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Pisma Świętego.
  • Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie o godz. 17.30.
  • Nowenna do Świętego Józefa w każdą środę o godz. 7.00 i 18.00.
  • Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

WTOREK 21-05-2019 r.

• Spotkanie z rodzica i dzieci kl. IV odbędzie się we wtorek 21 maja po Mszy św. o godz. 18.

PIĄTEK 24-05-2019 r.

• W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
  • Spowiedź dla dzieci i ich rodziców chrzestnych w piątek od godz. 16.00.

NIEDZIELA 26-05-2019 r.

• Rocznica I-ej Komunii świętej – 26 maja o godz. 11.30.

SŁOWO BOŻE:

Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.
Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».

J 13, 31-33a. 34-35