Tworzymy nowy opiniotwórczy portal [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów) Szanowny Panie, z każdym rokiem pogłębia się kryzys życia publicznego w naszym kraju. Dominacji powierzchownych ocen i opinii towarzyszą coraz głębsze problemy z wolnością słowa i cenzurą tych wypowiedzi, które nie są „poprawne politycznie”. Internet wbrew nadziejom nie stał […]

Sprzeciwiamy się narzucaniu doktryny gender przez UE [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów) Szanowny Panie, wielu osobom wydaje się, że radykalne dokumenty tworzone przez instytucje Unii Europejskiej nie wywierają wpływu na codzienne życie Polaków. Niestety lewicowa agenda coraz bardziej przenika naszą rzeczywistość. Uniwersytet Jagielloński w ankiecie skierowanej do studentów prosił niedawno o […]

Uznali aborcję za “prawo człowieka” [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów) Szanowny Panie, pod koniec czerwca Parlament Europejski przyjął najbardziej radykalną rezolucję nad jaką kiedykolwiek głosowali eurodeputowani. Mowa o skrajnie proaborcyjnym Raporcie Maticia, w którym PE zadeklarował, że uważa aborcję za „prawo człowieka”. Europosłowie postulują nie tylko nieograniczony dostęp do […]

Blokujemy ingerencję UE w polskie prawo adopcyjne [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów) ideolodzy rzadko wprowadzają swoje najbardziej kontrowersyjne pomysły z dnia na dzień. Skutecznie jednak stosują taktykę „gotowania żaby”, która polega na stopniowym wdrażaniu mniej radykalnych rozwiązań, by w ciągu kilku lat krok po kroku osiągnąć zakładany cel. Liczą na to, […]

Wygrało życie! Czas na systemową pomoc [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Wciąż mocno brzmią w mojej pamięci sądowe zeznania położnych zmuszanych do udziału w makabrycznych praktykach aborcji eugenicznej. Wciąż pamiętam słowa lekarza, który chłodnym głosem referował odkładanie urodzonego w toku aborcji i kwilącego dziecka na stalową tacę w oczekiwaniu […]

Pomoc wszystkim ofiarom przestępstw seksualnych [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   W polskiej debacie publicznej tragedia ofiar przestępstw seksualnych bywa instrumentalnie wykorzystywana do osiągnięcia celów politycznych lub ideologicznych. Wykorzystanie dziecka lub młodego człowieka często trafia na pierwsze strony gazet albo staje się tematem reportaży telewizyjnych nie ze względu na […]

Musimy ochronić dzieci [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   „Kuratorzy oświaty, wyposażeni w spisaną na nowy rok szkolny instrukcję Ordo Iuris, wiedzą, jak zablokować edukację seksualną w szkołach.” – alarmowała „Gazeta Wyborcza”, opisując nasze działania. „Instrukcja”, o której mowa, to memorandum dla kuratorów oświaty, przygotowane przez naszych ekspertów […]

Szantażowanie Polski przez unijną komisarz [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Być może również do Pana uszu dotarły skandaliczne słowa komisarz ds. równości Heleny Dalli, która zapowiedziała, że sześć wniosków o unijne dofinansowanie zostało odrzuconych z powodu przyjęcia przez te samorządy uchwał o rzekomych „strefach wolnych od LGBT” lub […]

Ofiary aktywistów LGBT otrzymują naszą pomoc [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   „Nie był problemem, bo oni są bardzo dobrze przeszkoleni, by nie reagować” – w ten sposób Michał Sz. pseud. „Margot” opisywał w rozmowie z dziennikarką Newsweeka okoliczności ataku na Pana Łukasza. Aktywiści uzbrojeni w noże wybiegli i nie […]

Punktujemy manipulacje Rzecznika Praw Obywatelskich [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Donos na drukarza z Łodzi, promocja „Tęczowego Piątku” wbrew rodzicom uczniów, popieranie przymusu wulgarnej edukacji seksualnej, nękanie skargami prorodzinnych samorządów czy wreszcie wsparcie dla sprawców przemocy symbolicznej wobec chrześcijan – to tylko kilka przejawów działalności Adama Bodnara jako […]

Zapadły decyzje w trzech kluczowych sprawach [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Niemal dzień po dniu nasi adwokaci poznali decyzje sądów i prokuratury w trzech sprawach o ogromnym znaczeniu dla debaty publicznej w naszym kraju i powstrzymania kampanii nienawiści prowadzonej na coraz szerszą skalę przez lewicowych ideologów. Dwie z nich […]

„Genderowa strategia” dla całej Europy [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Ideolodzy gender i działacze LGBT usiłują tworzyć nowy katalog praw człowieka, oderwanych od praw uznanych przez państwa narodowe w wiążących umowach międzynarodowych. Do tego celu wykorzystują instytucje Unii Europejskiej, które mimo braku kompetencji w zakresie prawa rodzinnego wywierają […]

Kryzys zaufania wobec WHO [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Kto według Światowej Organizacja Zdrowia (WHO) może wykonywać aborcję próżniową w pierwszym trymestrze ciąży? W podręczniku wydanym przez tę organizację znajdujemy zaskakującą odpowiedź – nie tylko lekarz, pielęgniarka, położna, ale nawet osoba zajmująca się medycyną alternatywną czy akupunkturą… […]

Dwie kobiety jako rodzice w dowodzie osobistym? [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   „imię matki – Anna, imię ojca – Elżbieta”? Kilka tygodni temu aktywiści LGBT zażądali, by warszawscy urzędnicy wyrobili pięcioletniemu chłopcu dowód osobisty, w którym jako rodzice wpisane zostałyby dwie kobiety. To nowa, przewrotna strategia ideologów tego ruchu politycznego, […]

Groźby karalne za ocalenie dziecka przed aborcją. Bronimy Zuzanny Wiewiórki [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Jak spotkam w ciemnej bramie, to okaleczę. Permanentnie – choć trudno w to uwierzyć, jest to jedna z łagodniejszych gróźb, którymi próbowano zastraszyć Zuzannę Wiewiórkę, która swoją odważną interwencją powstrzymała aborcyjne uśmiercenie dziecka i uratowała jego 17-letnią mamę […]

Jakie prawa mają przedsiębiorcy podczas stanu epidemii? Przegląd nowych przepisów [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Wydarzenia ostatnich tygodni sprawiły, że większość polskich przedsiębiorców znalazła się w trudnej sytuacji, a kłopoty z płynnością finansową są powszechne. Ogromna część firm stanęła przed wyzwaniem, jak utrzymać zatrudnienie i przejść przez kryzys nie zwalniając pracowników. Mamy nadzieję, […]

Poznaj swoje prawa w dobie koronawirusa [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Rozprzestrzenianie się choroby COVID-19 oraz stan zagrożenia epidemicznego, a teraz ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego stan epidemii zmieniły całkowicie życie każdego z nas, naszych rodzin i całej Ojczyzny. Pojawiają się w nas naturalne w takich sytuacjach uczucia, jak […]

Chcą aborcji i przymusowej edukacji seksualnej na całym świecie [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Pamiętam, że gdy w listopadzie wróciliśmy ze szczytu w Nairobi, na którym próbowano przeforsować aborcję jako nowe prawo człowieka, ostrzegałem: „To nie koniec”. Dzięki wsparciu naszych darczyńców i szerokiej koalicji powstrzymaliśmy wtedy plany ogłoszenia aborcji i wulgarnej edukacji […]

Kolejne wyroki uderzają w rodzinę [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   Choć może się to Panu wydać niewyobrażalne, być może już niedługo nie będzie można powiedzieć na głos, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny albo że pary jednopłciowe nie powinny adoptować dzieci. Radykalni aktywiści od lat próbują wykorzystać […]

Pierwsza rozprawa w sprawie Profesor Budzyńskiej [Ordo Iuris]

(Zastrzeżenie: poniższy tekst pochodzi z newslettera instytutu Ordo Iuris i jest tu zamieszczony za zgodą autorów)   W piątek późnym popołudniem zakończyła się rozprawa Pani Profesor Ewy Budzyńskiej przed komisją dyscyplinarną Uniwersytetu Śląskiego. Pani profesor towarzyszyli prawnicy Ordo Iuris. Komisja wciąż nie podjęła decyzji o losie Pani Profesor, oskarżonej o rzekome przewinienia „homofobii”, prezentowania „poglądów […]